پوکه بادامی چیست و چه ویژگی‌ها و کاربردهایی دارد؟

پوکه بادامی

پوکه بادامی یکی از انواع پوکه معدنی است. پوکه معدنی قروه انواع مختلفی دارد که هر کدام ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوتی دارند. پوکه بادامی، عدسی، نخودی، مخلوط و ماسه‌ای از مهم‌ترین انواع پوکه می‌باشند.

برای خرید، سفارش و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.
شماره موبایل:

نوع بادامی به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد در ساختمان سازی، کشاورزی، عمران و راه‌سازی و… کاربردهای متعددی دارد. برای آشنایی کامل با این پوکه تا انتهای این نوشته با پوکه برتر همراه باشید.

فهرست عناوین

پوکه سیاه بادامی قروه

همیشه نام پوکه بادامی را با نام پوکه سیاه یا بادامی سیاه به کار می‌برند. یک دلیل واضح برای این امر وجود دارد و آن هم این است که رنگ این پوکه سیاه است. در واقع اکثر پوکه‌هایی که از معادن قروه استخراج می‌شوند به رنگ سیاه هستند.

درباره پوکه بادامی احمدآباد

اگر به دنبال خرید پوکه بوده باشید حتما می‌دانید که پوکه بادامی احمدآباد بسیار معروف است. احمدآباد یکی از روستاهای شهرستان قروه است که معادن پوکه معدنی در آن قرار دارد. کیفیت پوکه‌های مختلفی که از این معادن به دست می‌آیند بسیار بالا هستند. یکی از این پوکه‌ها نوع بادامی است.

ویژگی‌های پوکه بادامی

در این بخش ویژگی‌هایی که نوع بادامی را از دیگر انواع پومیس‌‌ها جدا می‌کند بررسی می‌کنیم. در یک نگاه کلی ویژگی‌های پوکه بادامی به قرار زیر است:

  1. وزن کم
  2. استحکام زیاد
  3. عایق گرما، سرما و صوت
  4. دارای املاح معدنی
  5. تراکم ناپذیری
  6. مقاومت در برابر آتش‌سوزی و یخبندان
  7. طول عمر بالا
ویژگی‌های پوکه بادامی
ویژگی‌های پوکه بادامی

وزن کم

مهم‌ترین ویژگی این پومیس سبک بودن آن است. همین ویژگی است که باعث شده از این پوکه در ساختمان سازی و صنایع دیگر استفاده‌های فراوانی شود. در واقع هر متر مکعب این پوکه چیزی حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلوگرم وزن دارد.

مقاومت زیاد پوکه بادامی قروه

با وجود وزن کمی که این نوع از پومیس دارد، مقاومت و استحکام آن بسیار بالا است. به همین دلیل است که از این نوع پومیس معمولا در ساختمان سازی استفاده می‌کنند.

یک عایق تمام عیار

نوع بادامی پومیس یک عایق تمام عیار است. این پوکه با توجه به حفره‌هایی که در خود دارد بهترین عایق برای گرما و سرما است. اما این تمام داستان نیست! زیرا از پوکه بادامی به عنوان عایق صدا نیز می‌توان استفاده کرد.

دارای املاح معدنی

برای اینکه از یک پوکه در کشاورزی استفاده شود باید دارای املاح معدنی خاصی باشد. نوع بادامی این ویژگی را دارد و دارای املاح مناسب برای کاشت گیاهان مختلف می‌باشد.

تراکم ناپذیری

پوکه معدنی بادامی خاصیت تراکم ناپذیری دارد. به این معنی که هر چقدر آن را تحت فشار قرار دهید، تغییری در شکل و ظاهر پوکه ایجاد نمی‌شود.

مقاومت در برابر سرما و گرمای شدید

گفتیم نوع بادامی پومیس یک عایق خوب برای گرما و سرما به حساب می‌آید. اما آیا آتش‌سوزی شدید یا سرمای بسیار زیاد (مانند یخ‌زدگی) روی این پوکه تاثیر دارد؟ پاسخ قطعا خیر است. حوادثی مانند آتش‌سوزی، یخبندان و… هیچ تاثیری روی این نوع از پوکه معدنی ندارند.

طول عمر بالا

از آنجا که سرما، گرما، برف، باران، آتش‌سوزی و… تاثیر منفی روی این پوکه ندارند عمر این پوکه بسیار زیاد است. با توجه به مقاومت و استحکام بالای پوکه معدنی بادامی و تراکم ناپذیری آن طول عمر این پوکه بیش از ۱۰۰ سال برآورد شده است.

کاربردهای پوکه معدنی بادامی

کاربردهای پوکه بادامی

با توجه به ویژگی‌هایی که پوکه بادامی دارد استفاده‌های زیادی از آن می‌شود. در این بخش کاربردهای مهم این نوع از پوکه معدنی را معرفی می‌کنیم. همچنین اگر می‌خواهید با تمامی کاربردهای پوکه‌های معدنی آشنا شوید مطلب زیر را مطالعه کنید.

حتما بخوانید: کاربردهای پوکه معدنی

استفاده در کشاورزی و باغبانی

از کشاورزی در مقیاس بزرگ گرفته تا پرورش گل‌ها و گیاهان آپارتمانی از پوکه بادامی می‌توان به عنوان یک عنصر کمک کننده در خاک استفاده کرد.

از این پوکه به عنوان یک خاک سبک می‌توان استفاده کرد. برای حفظ رطوبت خاک و کمک به رشد گیاهان از پومیس بادامی استفاده می‌شود.

استفاده در ساختمان سازی

تولید بلوک‌ها و بتن‌های سبک، شیب بندی و کف سازی از جمله کاربردهای این نوع از پومیس در ساختمان سازی است.

استفاده در عمران و راه‌سازی

در بستر جاده‌ها و روسازی آن‌ها می‌توان از پومیس بادامی استفاده کرد. دیگر کاربردهایی که این پوکه در بخش عمران و راه‌سازی دارد ساخت تونل، ساخت سدهای آبی و… می‌باشد.

دیگر کاربردهای پوکه بادامی

از جمله کاربردهای این پوکه معدنی در بخش‌های مختلف می‌توان به استفاده در تصفیه‌خانه‌ها به عنوان عنصری برای تصفیه کردن آب، ساخت آبنما، استفاده در روف گاردن و ساخت باغچه‌های پشت‌بامی اشاره کرد.

برای خرید، سفارش و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.
شماره موبایل:

قیمت پوکه معدنی بادامی

قیمت این پوکه بر اساس کیفیت و وزن آن متغیر می‌باشد. به طور کلی در دو کیفیت درجه یک و درجه دو وجود دارد که هر کدام مصارف خاص خود را دارند. برای اطلاع از قیمت این پوکه به لینک زیر مراجعه کنید یا با ما تماس بگیرید.

حتما بخوانید: قیمت پوکه معدنی

جمع بندی

در این نوشته پوکه بادامی را معرفی کردیم و مهم‌ترین ویژگی‌های آن را نام بردیم. همچنین به کاربردهای این نوع از پوکه معدنی اشاره کردیم. اگر می‌خواهید اطلاعات بیشتری از این پوکه و نحوه خرید آن به دست بیاورید کافی است با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

2 دیدگاه دربارهٔ «پوکه بادامی چیست و چه ویژگی‌ها و کاربردهایی دارد؟»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.